تخم نطفه دار طوطی نژاد کاکادو |تخم نطفه دار|شرکت اروم جوجه |دستگاه جوجه کشی طوطی

تخم نطفه دار طوطی کاکادو   

قیمت فروش تخم نطفه دار طوطی نژاد کاکادو بدون فارم : ۱۹۵ هزار تومان 

قیمت فروش تخم نطفه دار طوطی نژاد کاکادو فارم دار {مهر دار} : ۳۸۰ هزار تومان

برای خرید تخم نطفه دار و مشاوره با کارشناسان شرکت تماس بگیرید 

تخم نطفه دار طوطی نژاد کاکادو در کشور ایران به صورت انحصاری در شرکت اروم جوجه توزیع میگردد در خرید خود دقت فرمایید 

بسته بندی تخم های نطفه دار مانند کاکادو یا کاسکو و یا ماکائو و توکان و… در داخل بسته بندی های مخصوص شرکت اراعه میگردد و بعد از جایگذاری تخم ها در داخل شانه های مخصوص انها را با خاک اره یا کمپوست مخصوص میپوشانند تا تخم ها را از لحاظ گرما یا سرما و شکستگی و یا هر خطر احتمالی دیگر درامان نگه دارند 

ارسال تخم نطفه دار این شرکت از طریق باربری ترمینال و یا باربری تیپاکس و یا باربری پست صورت میپذیرد 

در صورت خرید دستگاه جوجه کشی مخصوص طوطی مثلا دستگاه جوجه کشی ۴۸ تایی اروم جوجه همراه تخم نطفه دار هر دو محصول به صورت تضمینی بالای ۷۰ در صد اراعه میگردند 

درباره طوطی کاسکو {تاریخچه}

زیباترین پرنده سالهای ۱۳۷۰ تا ۱۳۹۵  طوطی کاکادو نامگذاری شده است … 

معرفی کلی سه گونه طوطی ماکائو،کاکادو وکاسکو
همانطور که می دانید نگهداری حیوانات خانگی یکی از سرگرمی های دیرینه انسان می باشد که قدمت ان به هزاران سال پیش نیز می رسد واین سرکرمی روز به روز در حال گسترش می باشد .
پرندگان و از جمله طوطی ها یکی از این موارد می باشند که در مقابل دیگر حیوانات خانگی از قیمت های بیشتری نیز برخوردارند که این گران قیمتی و ا ارزشی نیز بدون دلیل نمی باشد ،بسیاری از این طوطی ها مانند کاکادو،کاسکو وماکائو سخنگو می باشند و از زیبای منحصر به فردی نیز برخوردارند.همچنین می توان گفت که به مرور زمان یک همدم واقعی برای انسان نیز می شوند .انها می توانند به راحتی صدای انسان ،صدای سایر پرندگان و یا صدایی شبیه به زنگ تلفن و.. را تقلید کنند.
از نظر پزشکی نیز بر اساس تحقیقات انجام شده نگهداری این گونه از طوطی سانان می تواند تاثیر مطلوبی بر روی جسم و روح انسان بگذارد،به همین دلیل در این دنیای پر استرس و پر حیا هو نگهداری این گونه از پرندگان می تواند تاثیرات بسیار مطلوبی را برای صاحبان خود به ارمغان بیاورند.
طوطی ها به سبب اجتماعی بودنشان می توانند وابستگی زیادی برای برای صاحبا خود داشته باشند و تقریبا به عنوان عضوی از خانواده به حساب می آیند .
انها دارای استعداد های زیادی می باشند وبا وجود رنگهای زیبای خود م یتوانند نگاه هر بی ننده ای را را به سمت خود کشیده و آنها را بله خود علاقمند سازند،آنها می توانند مشکل ترین جملات را نیز با تمرین به زبان اورده و حتی در بعضی از موارد می توانند نقش نگهبان خانه را در غیاب صاحب خانه ایفا کنند .
برای اینکه شما بتوانید به راحتی طوطی مورد علاقه خود را انتخاب کنید در اینجا به توضیح مختصری از نمونه های طوطی سانان می پردازیم .
طوطی کاکادو یا کاکاتو
این طوطی که زادگاه ان جزایر جنوبی اندونزی واسترالیا می باشد قدی به اندازه تقریبی ۲۵ تا ۷۵ سانتی متر را دارا می باشند انها دارای دمی کوتا و منقار های بسیار قوی می باشند ،که اسم انها نیز بر حسب منقار های قوی انها گذاشته شده کاکادو در زبان بومی استرالیای به معنی گاز انبر می باشد و این نشان از منقار محکم و قوی ین پرنده می باشد ،متاسفانه این پرنده دارای قدرت سخن گوئی ضعیف تری نسبت به طوطی کاسکو دارد ولی در عوض یک اکروباتیک بازیگوش و سرگم کننده است که می تواند حرکات جالب و خنده داری از خود نشان دهد و تمام روز انسان را سرگرم کند.
کاکادوها بی شک در نوع خود یکی از بی نظیر ترین و زیبا ترین طوطی ها می باشند .انها بسیار حساس بوده و عشق و علاقه زیادی به صاحبان خود دارند پس اگر قصد خرید یک طوطی را دارید به این موضوع توجه کنید که این پرندهزود وابسته می شود وشما در قبال احساسات ان نیز مسئول خواهید بود ،در برخی از موارد وقتی طوطی از صاحب خود به هر دلیل جدا می شود دچار افسردگی شده و مریض می شود .
باید تذکر دهیم که نگهداری این پرنده اسان نخواهد بود انها با داشتن جثه بزرگ و منقار قوی به راحتی می توانند به اشیاه اطراف خود اسیب برسانند و شما نمی توانید انها را تمام مدت در قفس حبس کنید .ولی شما می توانید با توجه و علاقه انها را به پرندگان بسیار اهلی و رام تبدیل کنید زیرا انها دارای خوی اجتماعی بوده و زود با صاحبان خود اخت می شوند در صورت عدم توجه به این پرنده دچار افسردگی و پر ریزی شده و بیماری می شود که برطرف کردن این حالت کار دشواری به حساب می اید.
لازم است که بدانید این پرنده چه در حالت خوشحالی و چه در حالت ناراحتی می تواند جیغ های بلندی بزند ،پس در این صورت باید گوشزد کنیم که اگر شما وقت برای نگهداری این پرنده ندارید باید از خرید ان صرف نظر کنید زیرا یا پرنده از شما خسته شده و یا شما از پرنده خسته می شوید و راه دیگر اینکه اگر به نگهداری پرنده علاقه دارید ووقت کافی ندارید باید پرنده را به صورت جفت تهیه کنید تا او با جفت خود سرگرم باشد و زیاد وقت شما را نگیرد.
غذای کاکادو ها شامل غلات از جمله ذرت تخمه اجیل ،میوه ،تخم مرغ اب پز و.. می باشد به هیچ وجه نباید به انها ادویه و یا نمک داد زیرا انها را مریض می کند و سیستم گوارشی انها را بهم می ریزد.
برای تشخیص جنسیت انها میتوان به عنبیه این پرنده توجه کرد ،چشم پرنده بالغ نر سیاه بوده و ماده دارای عنبیه قرمز می باشد ،انها به راحتی می توانند با هم جفت شوند و تولید مثل کنند اگر شما یک جفت کاکادو دارید برای تهیه لانه انها بهتر است از یک کنده تو خالی به شکل عمودی استفاده کنید تا کاکادو شما از لانه استقبال کند و در ان تخم گذاری کند.
جوجه کاکادو ها دارای منقاری هستند که دور ان اری از پر است سوراخ بینی انها سفید بوده وهمچنین پاهای نازک و تیره ای دارند ،در دور چشم انها پوستی سفید ،صاف و تازه است و منقار انها نیز صاف بوده و لایه لایه نیست.
کاکادو ها دارای گونه های بسیاری هستند که در اینجا به بعضی از انها اشاره می کنیم:
کاکادو کاکل سفید
کاکدو پرتقالی رنگ
کاکادو صورتی
کاکادو کاکل زرد بزرگ
کاکادو کاکل زرد کوچک
کاکادو گوفینس
کاکادو چشم ابی
کاکادو اینکا بارتا و یا لید بیتر
کاکادو مشکی کاکل نخلی
طوطی خاکستری و یا طوطی کاسکو
طوطی های کاسکو بومی قسمت های مرکزی آفریقا و در کمربند وسیع جزایر گینه تا شمال غربی تانزانیا و کنیا هستند. طول بدن این طوطی به اندازه تقریبی ۳۵ سانتیمتر و طول دم ان تا ۲۵ سانتیمتر می رسد .نام اصلی این پرنده طوطی خاکستری می باشد که در ایران ان را با نام طوطی کاسکو می شناسند،طوطی های خاکستری در دو نوع دم شکلاتی و دم قرمز می باشند که نمونه دم قرمز طرفداران بیشتری را دارد.
طوطی های کاسکو یا خاکستری مانند دیگر طوطی سانان از هوش بالایی برخوردار هستند اما باید خاطر نشان کرد که این طوطی نسبت به دیگر طوطی سانان از استعداد سخن گویی و تقلید بیشتری برخوردار بوده و خصوصیات رفتاری منحصر به فردی دارند مثلا یک طوطی شاید از سروو صدا کرن خوشش بیاید ولی طوطی کاسکو دیگری از خزیدن بر روی شاخه ها وپرواز کردن،البته این عمل بستگی به اموزش صاحب طوطی نیز دارد که تا چه حد و در چه زمینه ای برای طوطی خود وقت می گذارد .
طوطی کاسکو یکی از بهترین نوع طوطی ها در سخن گفتن می باشد و یکی از پر طرفدارترین و مشهور ترین طوطی هاست.کافیست بای این طوطی وقت گذاشته شود وبه او توجه کافی نشان داده شود طوطی کاسکو به صاحب خود علاقه زیادی نشان داده و بسیار وابسته می شود .
طوطی های خاکستری هر چند در ظاهر شبیه به یکدیگر هستند ولی ودر واقع دارای رفتارها و طبیعت های خاص خودشان می باشند.به همین دلیل این طوطی ها به راحتی جفت گیری نمی کنند و ترجیح می دهند جفت خود را خود انتخاب کرده و به او علاقه نشان دهند ،شما به هیچ وجه نمی توانید یک طوطی کاسکو را به اجبار مجبور به جفت گیری کنید و یا لانه ای را برای او بسازید و او را مجبور به زندگی در ان کنید ،انها ترجیح می دهند لانه خود را خود تزئین کنند و اگر لانه از پیش ساخته شده شما را پسند نکنند به هیچ عنوان ر ان تخم نمی گذارند .
طوطی های خاکستری نیاز به محبت بسیاری دارند و اگر شما به پرنده دیگری علاقه نشان دهید او حسادت کرده و شروع به پرکنی می کند .انها بسیار حساس بوده و نیاز به محبت فراوان صاحب خود دارند ،این طوطی ها نباید زیاد در منزل تنها گذاشت و اگر وقت کافی برای صرف با این طوطی ندارید از خرید این طوطی صرف نظر کنید ،انها بعد از مدت کوتاهی دیگر یکی از اعضای خانواده شما شده و همانقدر مهم و با ارزش می شوند طوطی خاکستری از روابط اجتماعی بالای برخوردار می باشد.شما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که این پرنده به خاسته خود نزد شما نیامده و شما باید استحقاق نگهداری از این پرنده را برای نگهداری داشته باشید زیرا شما با خرید این پرنده دارای مسئولیت های می شودید که اگر در انجام انها کوتاهی کنید پرنده دچار مشکل شده و تلف میشود.
طوطی های خاکستری در هنگام تولد بدون پر بوده و تا سن دو ماهگی پر های انها در امده و کامل می شود و از زمانی که رنگ چشم های انها زرد شده و دم انها کامل شود دیکگر نمی توان سن انها را تشخیص داد ،تشخیص جنسیت طوطی های خاکستری بسیار دشوار بوده و نمی توان از روی شکل ظاهری انها به جنسیت انها پی برد .
برای پی بردن به وحشی و یا رام بودن پرنده کافیست به انها نزدیک شوید اگر بعد از نزدیک شدن شما انها حالت تهاجمی به خود بگیرند و جیغ بکشند باید گفت که کاسکو شما وحشی است ولی اگر رفتار معمولی از خود نشان داد بدانید که با یک طوطی اهلی و رام رو به رو هستید برایتشخیص مرحله رام بودن کاسکو کافیست درست خود را به پای کاسکو نزدیک کنید با فشار ملایم از او بخواهید که به روی دست شما بیاید در صورتی که کاسکو بتواند به شما اعتماد کرده و به روی دست شما بیاید م یتوان گفت که طوطی خاکستری شما به مرحل پیشرفته اهلی بودن رسیده ولی برای سخن گفتن این گونه نیست برای سخن گفتن کاسکو باید وقت و حوصله به خرج دهید تا طوطی شما بتواند کلمات زیادی به زبان بیاورد حتی طوطی های اهلی و سخن گو نیز باید زمان زیادی را پشت سر بگذارند تا بتوانند در مقابل صاحب جدید خود سخن بگویند و انتظارسخن گفتن در اولی دیدار انتظار بی جای می باشد.باید گفته شود که همه این موارد در بین کاسکو ها متفاوت می باشد و همانطور که قبلا گفته شد هر کاسکو رفتار مربوط به خود را دارد.سخنگوی یک کاسکو تماما بستگی به میزان هوش ان دارد بعضی از کاسکو ها با اموزش مناسب می توانند روزانه یک لغت را یاد بگیرند ولی بعضی از کاسکو ها نیز تا اخر عمر خود نیز شاید نتوانند حتی یک لغت را به زبان خود جاری کنند .در کل زمانی یک کاسکو می تواند شروع به سخن گفتن کند که با تمام اعضای خانواده انس و اشنای پیدا کرده باشد و احساس راحتی کند هر میزان امنیت و ارامش در محیط برای کاسکو بیشتر فراهم باشد طوطی شما راحت تر عمل می کند ،میزان یاد گیری طوطی های خاکستری جوان نسبت به بزرگتر ها بیشتر می باشد زیرا طوطی های خاکستری دارای خوی وحشی می باشند و هر چقدر از سنسن پایین تر روع به اموز دیدن کنند بهتر است بدیهی است که به یک طوطی جوان بهتر می توان اموزش داد تا یک طوطی مسن ،پس اگر می خواهید اقدام به خرید یک طوطی خاکستری کنید به شما توصیه می کنیم که یک طوطی خاکستری جوان را انتخاب کنید.
یک طوطی سالم دارای چشمانی شفاف و براق است و حالت پر های ان مرتب و تمیز می باشد ،برعکس یک طوطی بیمار دائما در حال چرت زدن است و در حال بیدار نیزچشمان او به صورت نیمه باز می باشد و چشمانش همیشه در حال ترشح است ،بعضی از گیاهان خانگی برای کاسکو ها سمی هستند پس طوطی خود را از هر گونه گیاه خانگی دور نگهدارید ،سرما مهمترین عامل مریضی این طوطی ها می باشد پس هیچ گاه طوطی خود را در نزدیکی درب ورودی بالکن و یا در مسیر جریان باد قرار ندهید . مراجعه به دامپزشک هر چند وقت یک بار برای معاینه کلی از طوطی شما مناسب است ،اگر کاسکو شما اهلی باشد دراین معاینات با شما همکاری لازم را انجام می دهد در غیر این صورت معاینه کمی سخت می شود
طوطی ماکائو
طوی آرا یا همان ماکائو جزء بزرگترین دسته های طوطی سانان به شمار می روند که دارای جثه بزرگ و پنجه ها و منقار قوی می باشند.
طوطی های سبز و سرخ جزء خانواده های ماکائو به شمار می ایند که در دسته های بیست تا پنجاه تایی در شمال و مرکز جنگل های نور گیر آمریکا که دارای درختان کم پشت است زندگی می کنند.
طوطی آرا دارای انواع زیر گونه ها است که در اینجا به ذکر نام های انها می پردازیم
۱-ماکائو گلو آبی
۲-ماکائو بال آبی و یا ایلیگر
۳-ماکائو گردن زرد یا گردن طلائی
۴-ماکائو سبز کبیر و یا بوفون
۵-ماکائو شکم قرمز
۶-ماکائو شانه قرمز
۷-ماکائو نظامی یا ارتشی
۸-ماکائو اسپیکس
۹-ماکائو اسکارلت
طول این پرندگان به مقدار تقریبی ۷۰ سانتی متر نیز می رسد و وزنی معادل ۷۰۰ تا ۹۲۰ گرم پیدا می کنند ، اکثررنگ های تشکیل دهنده این طوطی زیبا آبی در قسمت بال و دم و در زیر منقار نیز آبی تیره تر ورنگ زرد در دیگر نقاط بدن ماکائو می باشد .منقار سیاه رنگ ماکائو دارای قدرت زیادی بوده که قادر به شکستن چیز های زیادی می باشد در حاشیه چشم و صورت این پرنده زیبا پر های با رنگهای سفید و سیاه می باشد
ماکائو ها به طور کلی مانند دیگر طوطی سانان پرندگان بسیار اجتماعی هستند که در کمترین زمان ممکن با انسا و محیط اطراف خود خو گرفته و با شرایط محیط خود سازگار می شوند.
انها دوست دارند در حفره های کنده های درختان لانه های خود را بنا سازند،ماکائو ماده حدودا ۳ یا ۴ عدد تخم گذاشته و ۲۷ تا ۲۸ روز بر روی تخم ها خود می خوابد.جوجه بعد از ۲۸ روز سر از تخم بیرون می آورد در هفته اول نمتواند حتی چشمان خود را به راحتی باز نگه دارد ولی بعد از گذشت سه ما وقتی بدنش کاملا رشد کرد وپر از پر شد لانه خود را ترک می کند.
اگر بخواهیم یک طوطی ماکائو را به عنوان حیوان خانگی انتخاب کنیم بادی فضا و وقت کافی برای نگهداری این پرند داشته باشیم ،ماکائو طالبان زیادی برای نگهداری دارد اما باید بدانیم که نگهداری این پرنده زیبا مسئولیت های را نیز به دنبال خواهد داشت ،همانطور که می دانید ماکائو ها هوش زیادی در سخن گفتن و تقلید صدا دارند و این ویژبه جذابیت انها می افزاید ماکائو پرنده پر احساسی می باشد و صاحب ان باید توجه زیادی را به ان داشته باشد انها نیاز زیادی به این توجه دارند برای نگهداری از این پرنده شما باید هم فضای کافی و هم امکانات کافی و هم زمان کافی داشته باشید .انها جیغ های وحشتناکی میزنند که در فصل جفت گیری به ان حالت های تهاجمی نیز اضافه می شود ،در رژیم غذای انها باید انواع میوه ها اجیل و غلات وجود داشته باشد ولی به هیچ عنوان نباید به انها روغن و یا نمک و ادویه داده شود .از دادن میوههای سرخ گل مانند گیلاس دانه های اووکادو به انها اجتناب کنید زیرا باعث مسمومشدن این پرنده می شود.

برای خرید دستگاه جوجه کشی طوطی کاکادو میتوانید با کارشناسان شرکت تماس بگیرید